DC Sürücü Panoları

Dizaynı tamamen Egesim’e ait olan DC Sürücü Panolarımız 690V / 3000A güçlerine kadar kendi tesislerimizde 1 bölgesi ve 4 bölgeli olarak imal edilmektedir.

Bu DC Sürücüler özellikle Demir Çelik tesislerinde hadde motorlarında ve makas motorlarınının sürülmesinde kullanılmaktadır.

Tetikleme Modülü olarak Siemens Simoreg CM kullanılmaktadır. Talep üzerine 6RA70 ve 6RA80 tipi Siemens DC Sürücülerde kullanılabilmektedir ve Profibus ile haberleşebilmektedir. Kontrol Modülün üzerine istendiğinde özel  teknoloji kartlarıda desteklenmektedir.

Enerji Saving özelliği ile çalıştırılmadığı durumlarda pano fanı durdurulmaktadır.DC Sürücünün programlanabilir giriş ve çıkışları ile sistem sıcaklık bilgileri ve motor sıcaklık bilgileri sürekli kontrol altında tutulur.

Simoreg CM sayesinde sistem revizyonları yerinde yapılabilmektedir, dolayısıyla sadece güç üniteleri değişmektedir. Bu sayede fiyat optimizasyonu yapılabilmektedir.DC Sürücü Panoları müşteri talebine göre dizayn edilmektedir.

DC Sürücü Panolarında Siemens Simoreg CM, 6RA70, 6RA80 serisi ve Sinamics DC Master tipi DC Sürücüler ile Siemens Sivacon S8, Siemens 8PU152 gibi Panolarla birlikte yapılabilmektedir.İstek doğrultusunda EAE veya Rittal gibi Pano markalarıda imalatlarımız içinde olabilmektedir.

Siemens DC Sürücülerinde desteklediği profibus ve profinet opsiyonu bulunan her türlü haberleşme imkanı sağlanmaktadır.